Ochrana před teplem – obecně je vnější stínící technika považována za výhodnější z mnoha hledisek ve srovnání s tou vnitřní. Ať už jsou to rolety, žaluzie nebo markýzy, vždy jde o shodný princip – ochranu před povětrnostními vlivy a sluncem ještě před tím, než postoupí k fasádě a okenním tabulím. Jednou z podstatných předností je tepelný štít – bariéra před letními teplotními extrémy, které nás sužují v posledních deseti letech mnohem více, než dříve. Zatímco venkovní stínění je sluncem rozpálené, sálání tepla probíhá mimo dům a nezasahuje do obytných prostor. Zajímavé srovnání máte např. u vnitřních žaluzií, zvláště tmavých barevných odstínů, které předávají teplo do místnosti, ačkoli vy jí měly před působením slunečních paprsků chránit.
Náklady na vytápění– speciálně u předokenních rolet platí, že jestliže je zatáhnete v noci v průběhu zimních měsíců, mohou uspořit až třetinu nákladů na vytápění.
Zvuková clona– každý nemá to štěstí bydlet na samotě u lesa, jak si to přál Zdeněk Svěrák ve stejnojmenném filmu. Většina z nás je v průběhu dne a někdy i v noci ohrožována venkovním hlukem z ulice, a to nejen z automobilového provozu, ale i štěkotem psů, hrajícími si dětmi atd. Předokenní rolety zvládají snižovat úroveň hluku až o 10 dB, což je žádoucí zvláště v průběhu spánku.
Bariéra před obtížným hmyzem– komáři, ovádi, mouchy, vosy – dokonce ani nadšení entomologové nemají zájem potkávat se s nimi v soukromí ve svém bytě. Venkovní roleta spolu s instalovanou sítí proti náletům hmyzu uvnitř roletové schránky nechtěnému setkání s hmyzí říší efektivně zabrání.
Dostatečné soukromí– vnitřní žaluzie nemohou dostatečně zaclonit průzor do vašeho bytu, zvláště večer v osvětlené místnosti. U venkovních rolet to neplatí, chrání vás před zvědavými pohledy zvenčí naprosto bezpečně.
Snadná manipulace– jednoduše se ovládají jak ručně, tak i s pomocí elektromotoru, který rolety zatahuje nebo vytahuje. Můžete využít časový spínač, případně stmívací senzor, regulující stínění podle intenzity světla dopadajícího na okenní tabuli.