Pokud sami nepoužíváte, ale díváte se kolem sebe jistě jste již viděli někoho se sluchátky, od nichž nevede žádný kabel. Tento trend rozjela kdysi dávno společnost Apple, a dodnes se bezdrátový trend drží. Bylo to někdy ku podzimku v roce dva tisíce šestnáct. A sluchátka měly název AirPods.
Ovšem jako každá věc, má i tato své zápory. Ostatně ono i těch kladů není nějak moc. Samozřejmě že ten největší je možnost poslouchat hudbu při práci. Tedy pokud jste dále od zdroje. Protože pokud máte kapsu,je lépe vždy kabelem. Proč to pochopíte později. Tedy pokud máte zdroj hudby v pracovně tak je jasné, že když potřebujete dělat něco v kuchyni, byl by kabel jaksi na překážku. Zde tedy ta výhoda bez kabelového poslechu. Jenže dnes má většinou každý nějaký mini přehrávač. Potkávám spoustu lidí, kteří jej mít musí, ale přesto mají sluchátka typu bez káblíku. Nač to věru nevím. Přece jim nemůže překážet při chůzi, běhu, nebo sezení v tramvaji. No, ale je to jejich věc, my se nyní podíváme na nevýhody těchto sluchátek.
Technologie při přenosu zvuku bez drátů je většinou tak zvaná Bluetooth. A ta za jistých okolností může vykazovat chyby, nebo dokonce nemusí fungovat vůbec. K poruchám dochází zvláště tam, kde se sejde více lidí a kde je hodně obsazených frekvencí.
Další problém jsou baterie. U mini sluchátek zvláště. Každá baterie má jen omezenou kapacitu. Když se vybije, můžete si se sluchátky sice hezky zamachrovat, ale poslouchat tak nanejvýš ptactvo venku. A není to jen otázka vybití momentálního, to se spraví dobitím, ale po delší době používání se začne doba k poslechu stále snižovat. Baterii dochází kapacita. A vyměnit ji nelze. Takže můžete sluchátka mrsknout do odpadu.
A největší mínus na závěr je jejich cena. Super kvalitní se pohybují i kolem pěti tisíc. Obyčejné potvory s drátem splašíte klidně i za dvacku.
Je tedy jen na zvážení uživatele, jestli se mu „bezdrátovky“ vyplatí.